زمان انتشار: ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ساعت 13:03 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۲/۲۲ ساعت 13:02    تعداد بازدید: 42    کد مطلب: 79554

خبر تصویری
روز جهانی شستن دستها در بیمارستان خلیج فارس بندرعباس
روز جهانی "شستن دست" ابتکار ائتلاف جهانی بخش خصوصی و عمومی برای شستن دستها با صابون است که از سوی جمع کثیری از دولت ها، موسسات بین المللی، جامعه مدنی، سازمان های غیر دولتی، شرکت های خصوصی و افراد در سراسر جهان حمایت می شود.


به گزارش روابط عمومی مدیریت درمان استان :گرامی داشت  روز جهانی «شستن دستها » به منظور تاکید بر اهمیت شستن دستها با صابون به عنوان یکی از موثرترین و مقرون به صرفه ترین مداخلات بهداشتی، هرساله در بیمارستان خلیج فارس برگزار می شود.امسال نیز این جشن به همراه آموزش ترویج شستشوی صحیح دست برای مراجعین و کارگاه تخصصی ویژه کارکنان بیمارستان بخصوص کادر درمانی برگزار گردید.

در این روز ضمن برگزاری کارگاه آموزشی با حضور خانم دکتر داوودیان استاد دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، از کارکنان فعال در حوزه ی بهداشت دست و کنترل عفونت بیمارستان تقدیر شد. 

همچنین از حاشیه های این روز آموزش شستشوی صحیح دست به مراجعین و بیماران در بیمارستان خلیج فارس بندرعباس بود که با استقبال مواجه شد. 

هرساله بیماری های اسهالی و عفونت های حاد تنفسی باعث مرگ بیش از سه و نیم میلیون کودک زیر پنج سال می شوندو با وجود اینکه شستن دست ها خاصیتی نجات بخش دارد اما به ندرت به آن توجه  شده است و ترویج آن همیشه آسان نیست.

بیمارستان خلیج فارس هرساله برنامه های زیادی برای ترویج شستن دست ها به منظور کاهش آمار عفونت بیمارستانی برگزار می کند که جشن روز جهانی شستشوی دست از این برنامه هاست .

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha